Kaşmir kazaklar nasıl ve ne sıklıkla yıkanır?

Kazaklarınızı ne sıklıkla yıkamalısınız?

Yünlü ve kaşmir kazaklarınızı her kullanımdan sonra yıkamanız önerilmez çünkü bu, onları oluşturan ince ipliklere zarar verebilir. Dolabınızda çok sık giymediğiniz bir yığın kazak varsa sezonda bir veya iki kez kullanmak idealdir.

Yün ve kaşmir kazaklar nasıl yıkanır?

Hangi tür yün veya kaşmir yıkarsanız yıkayın, aşağıda özetlenen adımları takip edebilirsiniz. Koyun, alpaka, tiftik, kuzu, merinos veya deve olsun tüm yün ailesi aynı temizleme işlemini kullanır.

Elde yıkama

Aşağıdaki adımları izleyerek kazaklarınızı elde yıkamak her zaman daha güvenlidir.

Öncelikle lavaboyu, küveti veya leğeni soğuk suyla doldurun ve yün için özel olarak formüle edilmiş bir miktar deterjan ekleyin. Elinizde hiç yok mu? Bunun alternatifi iyi bir saç şampuanıdır çünkü yün ve kaşmir hayvan kılından da olsa saçtır.

Suya batırdıktan sonra giysinizi yaklaşık 30 saniye boyunca yavaşça çevirin ve sabunu soğuk musluk suyuyla durulamadan önce 30 dakikaya kadar suda bekletin. Kirli suyu boşaltın ve soğuk, temiz suyla durulayın.

Bir kazak nasıl kurutulur?

Oldukça mantıklı bir şekilde kazakların asla kurutucuya atılmaması veya elle sıkılmaması gerekir. Sıkma, lifleri manipüle eder ve iplikler ıslandığında daha zayıf olurlar.

Bunun yerine önce kazağınızı top şeklinde toplayarak fazla suyu sıkın. Artık ıslak olmadığında kuru bir bezin üzerine koyun ve orijinal boyutlarına ayarlayın. Fazla suyu emmesi için havluyla sarın ve ardından havalandırıp kurumaya bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x