Romantizmi artıran afrodizyak etkili doğal yağlarla eril ve dişil enerjiyi yükseltmek mümkün….

Uçucu yağların kokularını yaşamımızda sakinleşmek, endişe ve kaygı gidermek, konsantre olmak, enerji ve motivasyonumuzu yükseltmek için kullanırız. Peki ya konu aşk olursa? O zaman da bitkilerin ruhu dediğimiz uçucu yağlardan faydalanabilir miyiz? Tabii ki faydalanabiliriz.

Burada en önemli detay; afrodizyak etkili uçucu yağları kullandığımızda kendi libidomuzu etkileriz. Bu düşük enerjimizi yükseltmek, daralan enerji alanımızı genişletmekten farksızdır. Burada paylaşacağımız yağlar; olduğunuz ana getirerek konsantrasyonunuzu ilişkinize ve partnerinize yöneltmenizi sağlayabilir. Daha sakin ve rahatlamış hissettirir.
Siz de “Romantizmi artıracak, afrodizyak etkili yağlar nelerdir?” diye merak ediyorsanız en sık kullanılan ylang ylang, paçuli, gül ve sandal ağacına dair detaylı bilgileri ve onların kullanım şekillerini yazımızda bulabilirsiniz.

Ylang Ylang Yağı
Ylang ylang yağı, Cananga odorata isimli bitkinin deniz yıldızı şeklindeki çiçeklerinden elde edilir. Doğal yağın tatlı, çiçeksi ve oldukça hoş bir kokusu bulunur. Bu yönüyle ylang ylang yağı, birçok güzellik ürününde ve parfümlerde kullanılır.
İyi olma hâlini destekleyerek olumlu duyguları yükselten ylang ylang yağı; stres, kaygı, huzursuzluk ve üzüntü gibi duyguları yatıştırmaya yardımcı olur. Sakin ve rahatlamış ruh hâli ise sinir sistemine etki eder. Hatta ylan ylang yağının oldukça yoğun kullanıldığı bölgelerden biri olan Endonezya’da Cananga odorata çiçekleri, yeni evli çiftlerin yataklarının üzerine serpiştirilir.

Ylang Ylang Yağının Kullanım Şekli
Afrodizyak etkili uçucu yağlar arasında yer alan ylang ylang yağı, rahatlatıcı ve güzel kokusu sayesinde eril ve dişil enerjiyi dengeleyerek uyumlu hâle getirebilir.
Yağı, buhurdanlık veya difüzörde kullanabilirsiniz. Dilerseniz yağı tatlı badem, jojoba ya da Hindistan cevizi yağlarıyla karıştırarak yatak odanızda romantik bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
Yağı yastık ve yatağınıza damlatabilirsiniz.
Rahatlatıcı ve aromatik bir banyo yapmak için küvete ylang ylang ve yasemin yağı ilave edebilirsiniz. Ancak yağ cildinize temas etmeden önce bileğinizde alerji testi yapmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer yağı uyguladıktan sonra kızarıklık ya da kaşıntı gibi durumlar meydana gelirse yağı vücudunuza temas edecek şekilde kullanmamalısınız.

Paçuli Yağı
Güçlü, odunsu, toprağımsı kokuya sahip olan paçuli yağı; paçuli bitkisinin yeşil yapraklarından elde edilir. Ayurveda düşüncesinde ve geleneksel Çin tıbbında önemli bir yeri bulunan paçuli; Brezilya, Hawaii gibi tropikal bölgelerin yanı sıra Hindistan, Malezya, Endonezya ve Çin gibi Asya ülkelerinde de yoğun olarak yetiştirilir. Terapötik özelliğiyle kaygı, stres ve depresyon gibi zorlayıcı ruhsal rahatsızlıkların desteklenmesinde de rol oynar.

Paçuli Yağının Kullanım Şekli
İnsan beyninde koku sinyallerini işleyen olfactory bulbs ile hafızayı yöneten hipokampus, ilişki içinde bulunur. İnsan beyninin bu işleyiş şekli, kokunun hafızayı en çok harekete geçiren duyu olmasını sağlar. Bunun için afrodizyak etkili yağlar arasında yer alan paçuli yağını tercih edebilirsiniz.
Pauçuli ve lavanta yağını karıştırarak difüzör veya buhurdanlık yardımıyla yatak odanızda hoş bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
Alerji testinin ardından vücudunuzda herhangi bir olumsuzluk oluşmazsa paçuli yağını jojoba, üzüm çekirdeği, avokado ve Hindistan cevizi yağlarıyla incelterek masaj yağı olarak tercih edebilirsiniz.
Yastığınıza birkaç damla paçuli yağı damlatabilirsiniz.

Gül Yağı
Çiftlerin birbirine duyduğu sevgiyi ifade etmek için yüzlerce yıldır tercih ettiği gül, aslında sadece romantizm göstergesi değil. Yapraklarından elde edilen gül yağı, kadınların âdet ağrılarının hafifletilmesi için doğal bir çözüm olmasının yanı sıra afrodizyak etkili yağlar arasında yer alır.

Gül Yağının Kullanım Şekli
Gül yağını tercih ederek bu doğal yağın rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Karşılıklı olarak birbirinize odaklanabildiğiniz ve anın tadını çıkarabildiğiniz ,ruhunuza ve ilişkinize iyi gelecek gül yağını kullanırken bu yöntemleri deneyebilirsiniz:
Alerji testi yaptıktan sonra gül yağını bir masaj yağıyla incelterek masaj yapmak için kullanabilirsiniz.
Eğer yağ cildinizde herhangi bir alerjik etki göstermezse banyo suyuna birkaç damla gül yağı damlatabilirsiniz.
Gül yağını, narenciye yağlarıyla veya yine afrodizyak etkili olan sandal ağacı yağıyla karıştırarak buhurdanlık veya difüzörde kullanabilirsiniz.
Badem veya jojoba yağı gibi taşıyıcı yağlarla seyrelttikten sonra boynunuza ve bileklerinize hafifçe sürebilirsiniz. Tabii bunun için yine alerji testi yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Sandal Ağacı Yağı
Yüzlerce yıl boyunca birbirinden farklı inanış ve dinlerin ritüellerinde kullanılan sandal ağacı yağı, odunsu kokusuyla bilinir. Ayurvedik tedavi yaklaşımında ve geleneksel Çin tıbbında da şifa amaçlı tercih edilir. Sandal ağacı yağı, daha dingin ve berrak bir zihne ulaşmaya yardımcı olduğu için meditasyonlarda da sık sık kullanılır. Doğal yağ, testosteron hormonunu yükselterek destekleyici olarak kullanılabilir.

Sandal Ağacı Yağının Kullanım Şekli
Sandal ağacı yağı; lavanta, yasemin ve sardunya gibi çiçek esansiyal yağların yanı sıra bergamot, greyfurt gibi narenciye yağlarıyla da uyum sağlar. Siz de bu yağlar arasından zevkinize uygun olanlarla sandal ağacı yağını birleştirebilir, karışımı difüzör veya buhurdanlıkta kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir