Milyonlarca Çiftin Aklındaki Soru: Yeterince Seks Yapmıyor Muyuz?

Özellikle yoğun hayatları, küçük çocukları ve yoğun kariyerleri olanlar için düzenli seks bir gerçeklikten çok bir hayaldir. Yeterince seks yapıyor muyuz? sorusu özellikle bu çiftlerin kafasını kurcalar.

Ancak ne sıklıkta seks yaptığımız seks hayatımızı ne kadar başarılı değerlendirdiğimizi belirleyen baskın ölçüt haline gelmemeli. Nicelikten çok daha önemli olan, yaşadığımız seksin niteliğini göz ardı etmemeli.

Genel olarak düzenlilik, cinsiyeti değerlendirmenin çok kısır bir yoludur ve gerçekte neyi ölçtüğümüz sorusunu gündeme getirir.

Eğer mesele tam cinsel ilişkinin düzenliliğiyse, bu, penetratif seks yapmayan çiftlerin anlamlı seks yapmadığı anlamına mı gelir? Tabii ki hayır.

Sıklık gerçekten önemli değil – ve nitelik yerine nicelik konusunda endişelenmek daha önemli çünkü seks ne kadar zevkli olursa, daha fazla sekse yol açma ihtimalinin de o kadar yüksek olmasıdır. Harika seks yaptığımızda genellikle bunu tekrar tekrar yapmak isteriz!

  • Benim tavsiyem sıklık konusunda endişelenmemenizdir: ‘karşılaştırma ve umutsuzluk’ diğer insanların harika tatilleri için olduğu kadar seks için de geçerlidir. Okuduğunuz ‘ortalama’ya değil, kendi seks hayatınıza odaklanın.
  • Cinsel hayatınız konusunda hep aynı senaryoda sıkışıp kaldığınızı hissediyorsanız konuşmanın zamanı geldi. En önemli şey ise suçlamaktan kaçının. ‘Son zamanlarda seks yaptığımızda kendimi sana daha yakın hissediyorum’ veya ‘Çok meşguldük, bu hafta sonu birlikte vakit geçirelim mi?’ gibi tarafsız ifadeler kullanmayı deneyin. Bu şekilde, savunmayı tetiklemekten kaçınabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x