Barbie oyuncak satışına film dopingi

Veriler D&R’dan… Açıklamaya göre Barbie filminin vizyona girdiği Temmuz ayında Barbie ürünlerinin satışı yüzde 40 arttı.

D&R’dan yapılan açıklamada, “Barbie’nin renkli dünyası son dönemde her yerde karşımıza çıkarken, modadan güzelliğe dekorasyondan oyuncak sektörüne kadar Barbie temalı ürün satışlarında da büyük ilgi yaşanıyor. Satış verilerine göre, Barbie çılgınlığının en fazla yaşandığı şehir İstanbul oldu. D&R’da satılan 500’e yakın farklı Barbie ürünlerinden yaklaşık 30 modelin bir önceki aya göre yüzde 100’ün üzerinde satışının arttığı görüldü” denildi.

UPUZUN MUHTEŞEM SAÇLI BEBEKLER SATIŞ REKORU KIRDI

Açıklamaya göre önceki aya göre yüzde 1.233 artışla satış rekoru kıran Barbie ürünü ise ‘Upuzun Muhteşem Saçlı Bebekler’ olurken, Barbie Bebek Serisi, Barbie Extra Pembe Örgü Saçlı Bebek modelleri de Barbie severlerin favori oyuncakları olarak öne çıktı. Açıklamada “Barbie Tatilde Bebekleri, Barbie Büyüleyici Parti Bebekleri, Barbie ve Ken’in kamp aksesuarından oluşan oyun setleri de en fazla ilgi gören Barbie oyuncaklarından. Filme özel çıkarılan pembe kostümlü Barbie ve Ken bebekleri de satış performansıyla dikkat çeken ürünler arasında yer aldı” ifadelerine yer verildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x